Nutraceutyki- jedzenie, które leczy

22 maja bieżącego roku w Collegium Biomedicum w Gdańsku, odbyła się VIII edycja Medycznego Dnia Nauki. Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie nauk medycznych wśród najmłodszych mieszkańców województwa pomorskiego. W tym roku zostały wystawione 44 stoiska- w tym nasze, zatytułowane ” Nutraceutyki- jedzenie, które leczy”-na których młodzi naukowcy mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu dziedziny nauki jaką jest medycyna i kierunki z nią związane. Nasze koło uczestniczyło w tym wydarzeniu po raz pierwszy i z całą pewnością możemy zaliczyć ten dzień do udanych.

Zagadnieniem, które starałyśmy się przybliżyć na naszym stoisku były nutraceutyki. Jak się okazało znajomość tego tematu wśród najmłodszych nie klasowała się na wysokim poziomie, dlatego też nasi odbiorcy słuchali z zaciekawieniem tego co miałyśmy im do przekazania. Oczywiście wszystkie omawiane przez nas nutraceutyki można było zobaczyć na stoisku, umożliwiło to lepsze zobrazowanie przekazywanych treści i spotkało się z wielką aprobatą.

Prezentowanymi przez nas przykładami jedzenia, które leczy były: ogórki kiszone, jogurt naturalny, piwo, spirulina oraz kefir wodny.

Jak się okazało spirulina i kefir wodny były zupełną niewiadomą dla dzieci. Z zaciekawieniem słuchały, zadawały pytania, niektóre nawet odważyły się na spróbowanie przygotowanej przez nas sałatki ze spiruliną.

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia pod mikroskopem optycznym bakterii z probiotyku wybarwionych metodą Grama. Ciekawość wzbudziły również pożywki z wyhodowanymi przez nas kulturami bakterii m.in. ze spiruliną.

Jeżeli zainteresował was temat spiruliny, głowicie się czym jest ten kefir wodny, w celu zgłębienia waszej wiedzy odsyłamy was do artykułów ukrytych pod zamieszczonymi poniżej pojęciami. Nie pożałujecie!!!

SPIRULINA

KEFIR WODNY

P1020274     P1020287P1020269     P1020275P1020293     P1020282P1020290     P1020280     P1020296

 

 

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *